Jak dobrać drzwi zewnętrzne do swojego domu?

drzwi do domu

Komfort, koszty oraz bezpieczeństwo eksploatacji budynku są uzależnione od właściwego doboru wszystkich zastosowanych w nim materiałów i elementów wyposażenia. Szczególne znaczenie będzie miała jakość i rodzaj wykorzystanej stolarki otworowej, ponieważ będzie ona wpływała na skalę utraty ciepła przekładającą się na wydatki na ogrzewanie, a jednocześnie wpłynie na wygodę użytkowania oraz estetykę obiektu. Okaże się również istotna dla minimalizowania ryzyka włamania i dokonania kradzieży czy ograniczenia niedogodności wynikających z uciążliwego sąsiedztwa, zwłaszcza dobiegającego z zewnątrz hałasu. Elementem, na który warto zwrócić w tym kontekście uwagę, są drzwi zewnętrzne. W Sierakowicach szeroki ich wybór można znaleźć w ofercie firmy MARGOLV, zajmującej się sprzedażą i montażem modeli od najlepszych producentów. Przyjrzymy się nieco bliżej czynnikom, które liczą się przy zamawianiu drzwi.

Co jest ważne przy wyborze drzwi?

Przy wyborze odpowiednich drzwi zewnętrznych trzeba zwrócić uwagę na ich estetykę, konstrukcję oraz parametry użytkowe. Do najistotniejszych będą zaliczały się jakość wygłuszenia skrzydła, która wpłynie na tłumienie docierającego z zewnątrz hałasu, a także termoizolacyjność przekładającą się na skalę strat ciepła. Ważna okaże się też odporność na włamanie, której poziom określa spełnianie wymogów danej klasy antywłamaniowości od najniższej RC1 do najwyższej RC6. Liczyć się będzie też jakość zastosowanych okuć.

Konstrukcja drzwi i estetyka

Drzwi zewnętrzne są produkowane z drewna, a także stali. Decydując się na ich wybór, trzeba jednak pamiętać nie tylko o rodzaju materiału, ale także konstrukcji. Poza modelami składającymi się z ościeżnicy i skrzydła dostępne są też wersje wyposażone w stałą lub otwieralną dostawkę, a także z dwoma dostawkami po obu stronach skrzydła. Można też znaleźć drzwi z nadświetlami. Ciekawym urozmaiceniem wyglądu drzwi okażą się przeszklenia oraz wstawki dekoracyjne – przetłoczenia, frezowania i ozdobne listwy.