Jakie materiały są najczęściej stosowane przy produkcji drzwi zewnętrznych?

produkcja drzwi

Podstawowym wyposażeniem każdego budynku mieszkalnego i użytkowego jest zamontowana w nim stolarka otworowa, która chroni przed warunkami atmosferycznymi oraz utratą ciepła i hałasem, a przy tym zabezpiecza wnętrze przed wtargnięciem osób niepowołanych. Szczególne znaczenie będą miały zainstalowane drzwi zewnętrzne. W Kościerzynie szeroki wybór modeli najlepszych producentów można znaleźć w firmie MARGOLV, oferującej również panele podłogowe i drzwi wewnętrzne. Przekonajmy się, z jakich materiałów powstają drzwi i jakie mają one zalety.

Z czego powstają drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne najczęściej wykonuje się ze stali lub drewna. W pierwszym przypadku skrzydło powstaje z reguły ze stalowych kształtowników tworzących ramę zapewniającą odpowiednią sztywność i będącą strukturą nośną utrzymującą arkusze blachy stanowiącej obie strony skrzydła. Przestrzenie wewnątrz są wypełniane materiałem izolującym termicznie i akustycznie. W przypadku drzwi antywłamaniowych w skrzydle umieszczane są dodatkowe zabezpieczenia np. specjalne pręty o wysokiej wytrzymałości, które uniemożliwiają przecięcie czy zdeformowanie całości. Jeżeli chodzi o drewno, to drzwi powstają z reguły z bardzo wytrzymałego drewna klejonego, które dzięki różnemu ułożeniu słojów w poszczególnych warstwach jest odporne na deformacje. Odpowiednie właściwości, jeżeli chodzi o przenikanie ciepła i dźwiękoszczelność zyskuje się tu za sprawą właściwej grubości materiału. Drewno jest też impregnowane i odpowiednio barwione. Gdy chodzi o obiekty użytkowe, dużą popularnością cieszą się też drzwi wykonane z profili z tworzywa sztucznego lub aluminium, przypominające nieco klasyczne drzwi balkonowe i tarasowe.

Jakie są zalety drzwi drewnianych i stalowych?

Drzwi stalowe wyróżniają się swoją solidną konstrukcję oraz wysoką odpornością na próby ich sforsowania. W przypadku drzwi drewnianych do najważniejszych atutów należą doskonała izolacyjność oraz atrakcyjny wygląd. Drzwi aluminiowe lub zrobione z PVC są cenione przede wszystkim za możliwość zamontowania dużych przeszkleń.