Jakie są wymagania dotyczące grubości drzwi zewnętrznych?

białe drzwi wejściowe

Drzwi zewnętrzne to nie tylko wizytówka naszego domu, ale również jeden z kluczowych elementów zapewniających jego izolację termiczną i akustyczną oraz bezpieczeństwo. Aby spełnić te zadania, konstrukcja drzwi musi być odpowiednio mocna i dopasowana do specyfiki budynku. W tym artykule przedstawiamy wymagania dotyczące grubości drzwi zewnętrznych oraz porady montażu oferowane przez profesjonalne firmy z Gdańska i okolic.

Grubość drzwi zewnętrznych – jakie są normy i oczekiwania?

W Polsce obowiązują normy, które wprowadzają minimalne wymagania dotyczące grubości skrzydła drzwiowego. Zgodnie z normą dla drzwi zewnętrznych metalowych wymagana jest minimalna grubość płaszcza wynosząca 40 mm, natomiast dla drzwi drewnianych powinna ona wynosić co najmniej 45 mm. Warto jednak pamiętać, że te wartości stanowią jedynie granicę dolną – w praktyce drzwi oferowane na rynku są często znacznie grubsze. Wybierając modele o grubości 60–100 mm, możemy liczyć na znacznie lepsze parametry izolacyjne i większą trwałość konstrukcji.

Wybór odpowiedniej konstrukcji i montaż drzwi – co warto wiedzieć?

Grubość skrzydła drzwiowego to jednak nie wszystko – równie istotna jest konstrukcja samej ramy oraz zastosowane materiały. Najpopularniejsze są drzwi drewniane, stalowe i aluminiowe. Drewno to naturalny materiał o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych, który sprawdzi się w tradycyjnych domach jednorodzinnych. Stal jest solidnym i odpornym na uszkodzenia materiałem, ale nieco słabiej izoluje ciepło – warto zainwestować w modele wyposażone w dodatkową warstwę izolacyjną. Zakup odpowiednich drzwi to tylko połowa sukcesu – kluczowy dla ich funkcjonowania jest prawidłowy montaż. Warto skorzystać z usług firmy Margolv działającej na terenie Gdańska i okolic. Profesjonalizm i doświadczenie specjalistów zapewni estetyczne osadzenie drzwi zewnętrznych, które zagwarantują odpowiednią izolację akustyczną oraz ochronę przed włamaniami.